Internetowy Vortal tematyczny prowadzi :
sprzedaż kable i przewody elhurt-elmet
Hurtownia materiałów elektrycznych i elektrotechnicznych

ELEKTRYCZNY

METALOWY


wszystkie z działu


Internetowy Vortal informacyjny prowadzi
Hurtownia Elektryczna
ELHURT-ELMET Społka z o.o.

15-501 Białystok
ul. Baranowicka 115

tel. 85 732 91 36
fax 85 743 75 07

e-mail:
sklep@elinfo.pl

sprawdź jak dojechać

Skąd się o nas dowiedziałeś?
Dziękujemy z gory za udział w ankiecie.

Najbardziej atrakcyjni pracodawcy w branży elektrotechnicznej

2012-03-19
Badanie i ranking najlepszych pracodawców w Polsce Elektrotechnika, energetyka i ciepłownictwo oraz motoryzacja - to branże uważane przez Polaków za najbardziej atrakcyjne, jako miejsca pracy - wynika z opublikowanego w czwartek badania Randstad Award 2012.

W opinii respondentów, najbardziej atrakcyjną branżą jest elektrotechnika. Badani cenią tu głównie możliwość uczestnictwa w wysokiej jakości szkoleniach (31% respondentów) oraz perspektywy na przyszłość (25%). Pozytywnie oceniane są również takie sektory, jak energetyka i ciepłownictwo. Argumentami podawanymi za pracą w tych branżach są wysokie wynagrodzenie (30%), stabilność zatrudnienia (29%), a także możliwość zachowania równowagi między pracą a życiem osobistym (24%). Na trzeciej pozycji uplasowała się branża motoryzacyjna, atrakcyjna dla respondentów ze względu na oferowane szkolenia i interesujący charakter pracy (po 22% respondentów).

Z badań wynika, że idealny pracodawca to firma z branży elektrotechnicznej, ze stabilną pozycją na rynku i dostępem do szkoleń.

Przy wyborze pracy najważniejsze jest wysokie wynagrodzenie, na co wskazało 19% respondentów. Na drugim miejscu znalazła się stabilność zatrudnienia (17%), a na trzecim stabilna sytuacja finansowa firmy (13%).

- Zauważalnym trendem jest to, że rośnie znaczenie elementów, które dają pracownikom poczucie bezpieczeństwa. Chodzi o stabilność zatrudnienia. W cenie są ci pracodawcy, którzy nie mają tzw. restrukturyzacji i terminowo wypłacają wynagrodzenia - powiedział PAP dyrektor zarządzający Ranstad Kajetan Słonina.

Według wyników badania Randstad Award 2012, 79% respondentów wskazało internetowe portale, jako najpopularniejszy sposób na znalezienie pracy. Polacy szukają obecnie pracy wykorzystując nie tylko serwisy z ogłoszeniami, ale również portale społecznościowe (17% ankietowanych), które służą nie tylko podtrzymywaniu więzi towarzyskich, ale również nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Poszukujący pracy nadal chętnie wybierają w naszym kraju gazety, jako źródło ofert pracy% ankietowanych), oraz profesjonalne firmy zajmujące się pośrednictwem i doradztwem zawodowym (39%). Rośnie także znajomość znaczenia tzw. networkingu, który zakłada odejście od tradycyjnego poszukiwania pracy i przeglądania ofert na rzecz nawiązywania znajomości oraz rozwijania siatki kontaktów - 23% respondentów uważa udział w spotkaniach biznesowych i branżowych za dobry sposób na dotarcie do potencjalnych pracodawców.

Osoby młodsze częściej wybierają internetowe serwisy z ogłoszeniami o pracy, (wskaźnik o 16% wyższy, niż u osób starszych) i portale społecznościowe (o 47%).

Pierwsze 20 miejsc rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców „Randstad Award 2012” zajęły firmy:

 1. TVN SA
 2. PLL LOT SA
 3. Mercedes-Benz Polska
 4. Volkswagen Poznań
 5. KGHM Polska Miedź SA
 6. Samsung Electronics Polska
 7. Toyota Motor Manufacturing
 8. Tauron Polska Energia SA
 9. Volvo Polska
 10. Siemens
 11. Kompania Piwowarska SA
 12. Philips Lighting Poland SA
 13. PGNiG SA
 14. Żywiec SA
 15. Telewizja Polska SA
 16. L'Oreal w Polsce
 17. Polska Grupa Farmaceutyczna SA
 18. LG Electronics Mława Sp. z o.o.
 19. Elektrownia Połaniec SA – Grupa GDF Suez Energia Polska
 20. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA

Sondaż przeprowadzono na przełomie października i listopada 2011 r. za pomocą ankiet on-line. Przebadano 7 tys. respondentów, stanowiących reprezentatywną grupę osób w wieku od 18 do 65 lat, o różnym statusie na polskim rynku pracy – studentów, osoby zatrudnione oraz niezatrudnione, ale zdolne do pracy.

 

elektroonline.pl


wszystkie z działuwszystkie z działuwszystkie z działu


ELHURT-ELMET Spółka z o.o.
ul. Baranowicka 115 | 15-501 Białystok
tel. 085-732-91-36 | fax 085-740-36-77

Jak się o nas dowiedziałeś
Informacje o firmie       |       Regulamin       |       Mapa serwisu       |       Kontakt